Dėl ko keičiasi valiutų kursai

ValiutosInvestuotojams, dirbančiams Forex rinkose, labai svarbu, kaip keičiasi valiutu kursai. Tai neretai yra reikšminga ir tarptautinių akcinių bendrovių akcijų turėtojams, kadangi kažkurioje šalyje vien dėl to, kad kinta valiutu kursai, gali keistis ir jų vertybinių popierių vertė. Ilgą laiką Lietuvos valiuta litas buvo pririšta prie euro kurso, kadangi taip buvo siekiama užtikrinti tam tikrą stabilumą ir įsipareigojimą vėliau pakeisti litus eurais. Kitų šalių Europos Sąjungoje, kurios taip pat ketina keisti valiutas, irgi pinigai yra tokiu pačiu būdu pririšti. Valiutu kursai kinta reaguojant į svarbius ir didelius reiškinius. Mums, lietuviams, turėjusiems litą, o dabar eurą, yra gana nesunku orientuotis tiek šalyse, kurių valiutos kursas panašus į eurą, tiek tokiose, kuriose pinigai artimi lito vertei. Mat daug lietuvių pripažintų, kad jau moka skaičiuoti ir mąstyti eurais, tačiau vis dar kartais pasiverčia eurus į litus.

Politiniai pokyčiai

Politika – tai turbūt svarbiausias veiksnys, reguliuojantis valiutų rinką. Politika lemia laisvąsias rinkas, leidimus prekiauti tam tikru eksportu ir eksportu į įvairias šalis. Ji nusprendžia, kam bus embargas, kam didės muitai ir pan. Politinių santykių veidrodis visuomet yra gyva valiutų rinka. Jeigu kažkuri šalis ima darytis priešiška, nesilaiko tarptautinių susitarimų, vyksta tam tikri reaguojantys ekonominiai pokyčiai ir atitinkamai pasikeičia valiuta, tos šalies valiuta dažniausiai nuvertėja. Šalių, kurios gyvena stipriai ir pasiturinčiai, infliacija taip nepaliečia ir valiutos išlieka aukštose pozicijose. Kitaip atsitinka priešingai gyvenančiose šalyse.

Stambių bendrovių veikla

Jeigu bankrutuoja didžiulė tarptautinė kompanija, nutinka kokia nors stichinė nelaimė tokiai bendrovei, iškart persidėlioja šachmatai ir kortos tam tikroje rinkoje. Vėlgi, tai iškart tampa sritimi, kur valiutų kursai nelieka abejingi – tuojau pat vyksta rokiruotės ir ten, viskas labai greitai keičiasi.

Išradimai moksle

Kai kurie išradimai vėlgi perdėlioja žmonių, gamybos ir pramonės prioritetus, dėl to gali imti brangti su išradimu susiję produktai ir pigti tie, kuriems alternatyva išrasta. Jeigu nuo to priklauso kažkurios šalies ekonomika, atitinkamai gali labai smarkiai pasikeisti tos ar kitos susijusios šalies valiutų kursai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *