Draugystė prasideda nuo šypsenos

Dantu implantacijaJei norite užmegzti naujus santykius, tiesiog šypsokitės. Tai veikia, nes žmonės labiau linkę į teigiamas emocijas, o ne į neigiamas, pavyzdžiui, pykčio, paniekos ar liūdesio. Tačiau nesistenkite šypsenos imituoti, mat žmonės nesunkiai gali atpažinti, ar šypsena yra nuoširdi. Tokią išvadą pateikiama ir Kalifornijos universitete (JAV) atliktame tyrime, kuriame aptariami santykių suformavimo ir išlaikymo būdai. Tyrimo rezultatai paskelbti ScienceDaily svetainėje.

Atlikti du tyrimai, kad ištirtų kokį vaidmenį santykiuose vaidina teigiamos emocijos. Pirmuoju tyrimu testuota kaip gerai 66 poros žinojo vienas kito teigiamas emocijas. Testo metu poros buvo tyčia erzinamos arba buvo verčiamos aptarinėti buvusius santykius. Antruoju eksperimentu, kuriame dalyvavo 91 moteris, tirta, ar teigiamos emocijos suartina žmones, ar padeda užmegzti naujus socialinius ryšius. Šiam tikslui testo dalyvėms pavesta žiūrėti emociškai slegiančius vaizdo klipus kartu su kambarioke arba nepažįstamąja.

Pirmasis tyrimas atskleidė, kad poros gan tiksliai atpažino savo partnerių teigiamas emocijas. Antrasis tyrimas parodė, kad teigiamų emocijų vaidmuo kuriant naujus socialinius ryšius yra esminis – žmonės linkę suartėti su nepažįstamais, kurie rodo teigiamas emocijas. Žmonės daug geriau supranta kitų teigiamas emocijas nei jų neigiamos emocijos. Be to, atsidūrę situacijose, kai atsiranda proga naujiems santykiams užmegzti, žmonės beveik instinktyviai tampa labiau teigiami.

Be to, tyrėjai aiškina, kad žmonės daugiausiai savo teigiamų emocijų atskleidžia parodydami vadinamąją „Duchenne“ šypseną. Ši išskirtinė šypsena apima tuo pat metu dviejų veido raumenų judėjimą aplink akis ir skruostus, o susiformuoja ji kai žmonės yra nuoširdūs ir laimingi. Tokia šypsena suteikia jausmą, kad kitas asmuo rodo nuoširdų dėmesį ir norą bendrauti. Kitaip tariant, tai ir yra tikroji šypsena.

O ką daryti, kai šypsotis ir mėgstate, ir norisi, bet nedrįstate, nes turite rimtų odotologinių problemų, pavyzdžiui, netekote vieno ar kelių dantų? O galbūt tiesiog gėdijatės savo dantų formos? Ko gero paprasčiausias būdas atgauti pasitikėjimą savimi – dantu implantacija, kuri šiais laikais yra gerokai paženkusi, taigi atliekama greitai ir ganėtinai neskausmingai. Pavyzdžiui, ko gero kokybiškiausiai dantų implantai Klaipėdoje dedami odontologijos klinikoje Vaidenta, kur, esant pageidavimui, ši procedūra gali būti atlikta ir su sedacija, t.y., visiškai be skausmo pacientui snaudžiant.

Raktažodžiai: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *