Gėdingų ligų nebūna – pasitikrinkite laiku

Nors apie tam tikrus sveikatos sutrikimus ne visada yra jauku kalbėti, tačiau visi gydytojai sutiks, kad nėra jokių gėdingų ligų, kurias reikėtų nuslėpti. Kuo anksčiau yra pradedamas gydymas, tuo jis yra paprastesni, tad tikrai nereikia delsti. Moteris dažnai kankinanti liga – tai kandidoze, kuri dar vadinama pienlige arba makšties grybeliu. Nors šis susirgimas turi tam tikrų tipinių simptomų, tačiau niekada nereikėtų gydytis savarankiškai – tik tuo atveju, jei gydytojas patvirtins, kad susirgimas yra būtent toks, gali būti paskiriami tinkami vaistai. Tuo atveju, jei bandysite pačios gydytis, ir pasirinksite netinkamus vaistus, šis susirgimas galės pasikartoti dar ne vieną kartą, tad gydymas turi būti parenkamas itin atsakingas.

SveikataNors pienligė yra gana dažnas susirgimas, tačiau moterims neretai kyla klausimų, kodėl taip nutinka: neretai manoma, kad tai lytiniu keliu užkrečiama liga, kad pienlige užsikrečia asmens higienos nesilaikančios moterys, ir t.t. Visa tai tikrai nėra tiesa – neretais atvejais pienlige susergama ir dėl to, kad prausiamasi pernelyg dažnai, ypatingai tuo atveju, jei yra naudojami tam tikri kūno prausikliai. Pienligė dažniausiai pasireiškia deginančiu pojūčiu makštyje, sutirštėjusiomis išskyromis ir kankinančiu niežuliu. Nors pienligė nėra pati pavojingiausia liga, tačiau negydoma ji gali sukelti įvairių komplikacijų, ir tai gali baigtis tikrai labai liūdnai. Jei laiku kreipiamasi į gydytoją, tokiu atveju gydymas gali būti labai paprastas, ir nemalonius simptomus greitai bus galima pamiršti.

Kandidoze neretai susergama ir tuomet, jei yra dėvimi pernelyg aptempti drabužiai, sintetiniai apatiniai ir kelnaitės su juostele. Nors moterys neretai teigia, kad visa tai joms nesukelia jokių nepatogumų, tačiau tik iki tol, kol nesusergama pienlige.

Statistiškai vyrai pas gydytoją apsilanko rečiau nei moterys, ir kartais mamos, žmonos ar dukros turi paskatinti vyrus pasitikrinti sveikatą. Didelė dalis vyrų, kurie yra vyresni nei keturiasdešimties metų, kenčia nuo prostatos problemų, tad svarbu, kad prostata būtų patikrinama laiku. Deja, neretais atvejais įvairūs prostatos sutrikimai yra tiesiog užleidžiami, tačiau taip elgtis tikrai nereikėtų. Didelė dalis vyrų gėdijasi kalbėti apie tokius sveikatos sutrikimus, tačiau negydomi prostatos sutrikimai gali baigtis tikrai labai liūdnai. Visada verta paskatinti vyrus apsilankyti pas gydytoją – greitas ir neskausmingas tyrimas galės padėti nustatyti tikslią diagnozę, ir tai leis paskirti tinkamą gydymą.

Įvairių klinikų, kuriose gali būti atliekami jums reikalingi tyrimai, galima rasti iš tiesų nemažai, tad kiekvienu atveju bus galima nuspręsti, kur apsilankyti yra palankiausia. Jei yra norima, kad tyrimai būtų atliekami kuo greičiau, tokiu atveju verta pasižvalgyti, ką gali pasiūlyti įvairios privačios klinikos – jose reikalingos paslaugos neretai gali būti suteikiamos kur kas greičiau ei valstybinėse poliklinikose, tad gydymas gali būti pradedamas tikrai labai greitai. Pacientus gana dažnai gąsdina manymas, kad privačiose klinikose atliekamų tyrimų kainos gali būti pernelyg didelės, tačiau tai nebūtinai yra tiesa: visada galima pasidomėti, kiek kainuotų vienoje ar kitoje klinikoje atliekami tyrimai, ir tikrai visada galėsite atrasti pačius geriausius pasirinkimus.

Nors tam tikrais atvejais apie sveikatos sutrikimus kalbėti nėra labai jauku, tačiau tikrai nereikėtų užleisti tam tikrų sveikatos problemų, ir į gydytoją vertėtų kreiptis kaip įmanoma greičiau. Kiekvienu atveju galėsite susirasti tokių klinikų, kuriose reikalingi tyrimai būtų atliekami kuo greičiau, ir iš karto po to, kai diagnozė jau bus nustatyta, galės būti paskirtas tam tikras tinkamas gydymas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *