Kada kreiptis į ginekologą?

Jeigu Jums reikia detalios savo kūno patikros – visada geriausia pirmiausia kreiptis į šeimos mediką, kuris gali padėti sudaryti tyrimų planą. O jeigu tiksliai žinote, kurie pojūčiai Jums neduoda ramybės ir kur dėl to reikia kreiptis – ieškokite tokio specialisto, kuris ne tik gydo, tačiau ir atlieka tyrimus, aiškina, padeda suprasti.

Moterims dažniausiai reguliariai reikalingas ginekologas, kuris gali padėti nustatyti ligas, kol jos yra labai ankstyvame etape. Žinoma, ne visada moterims pavyks kreiptis laiku. Dažnai jos užlaukia. Atsakome į klausimą – kada reikia kreiptis į šios sferos specialistą.

Reguliarios patikros

Kad ir kaip nesinori, tačiau ginekologas yra tas specialistas pas kurį reikia lankytis reguliariai. Geriausia – bent jau kartą per pusę metų. Tai leis būti ramiu, kad bet kokios sveikatos problemos bus pamatomos labai anksti, tad jas išgydyti bus paprasta.

Gimdos kaklelio vėžys

Šiuo metu moterys nuo 25 metų amžiaus gali pasinaudoti nemokamu tyrimu, kurio metu bus atliktas gimdos kaklelio vėžio tyrimas. Tai galimybė būti laiminga bei sveika, juolab, tai galimybė būti tikrai, kad ši liga tikrai Jūsų neužklups. Tyrimas yra daromas kas tris metus, tad profilaktika gali užkirsti kelią rimtoms ligoms.

Ar visada reikia atlikti tepinėlio tyrimą?

Kai kurios moterys nori ne tik konsultacijų, tačiau ir tyrimų, kurie priklauso ne tik pagal programą, tačiau ir apskritai. Dažniausiai privačiose klinikose tokio tipo paslaugos kainuoja, tačiau investuoti tikrai apsimoka. Juk tai yra galimybė būti ramia, kad bet kokia sveikatos problema bus pamatoma dar tada, kol jos lygis – pirminis. O tuomet jos gydymas yra greitesnis ir paprastesnis.

Ko klausti mediko?

Visada geriausia yra pasiruošti klausimus, kurie bus skirti medikui. Juk kai kuriems ateina jauduliukas, kuris tarsi ištrina atmintį. Tuomet, kai viskas ant lapelio arba telefone – tikrai paklausite viską, ko reikia. O tai dažniausiai apima kontraceptines priemones, nėštumo planavimą, galiausia, kitas smulkmenas, kurios garantuoja, kad būsite laiminga ir sveika moteris. Tik reikia skirti sau daugiau laiko bei dėmesio. Tuomet – viskas yra įmanoma.

Svarbiausia yra nelaukti, kadangi dėl to galima prisišaukti dar daugiau ir dar didesnių problemų, kurios vėliau, deja, virsta didelėmis ligomis. Kuo dažniau bus atliekamos patikros – tuo greičiau bus randamos ligos, kurias pradėjus gydyti – pokyčių kūne nebus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *