Odos darinių šalinimas

Šiandien įvairių darinių šalinimas nuo žmogaus kūno yra kur kas paprastesnis ir mažiau nemalonus negu bet kada anksčiau. Dabar lazerinės dermatologijos pagalba karpų, moliuskų, papilomų ar apgamu salinimas yra kur kas paprastesnis, beskausmis bei, žinoma, nepaliekantis ryškių žymių, kaip kad įprastosios medicininės procedūros. Įvairūs dariniai nuo odos paviršiaus yra šalinami ne tik dėl savo neestetiškos išvaizdos, tačiau dažnai ir dėl sukeliamo diskomforto ar tam tikrų ligų grėsmės, todėl rekomenduotina visuomet stebėti savo kūno pokyčius. Dažniausiai dermatologai išskiria du darinius dėl kurių šalinimo kreipiasi labai daug klientų.

Apgamai ir papilomos

Apgamų naikinimasItin nemalonūs odos dariniai – tai papilomos. Nors nėra pavojingos, tačiau visada labai neestetiškai atrodančios ir dažnai trukdančios kasdienes veiklas, papilomos yra vienos didžiausių kiekvieno žmogaus priešų. Šie dariniai dažniausiai atsiranda jau vyresnio amžiaus žmonės, nepaisant jų lyties. Maži ir dažniausiai tamsūs dariniai, kurie yra paviršiuje ir laikosi ant plonos kojelės išties dažniausiai atsiranda ne po vieną, o gausiais kiekiais vienoje vietoje. Dažniausiai jie šalina dėl estetinės išvaizdos, tačiau jei papilomos atsirado kaklo srityje ar kitoje nepatogioje vietoje jos gali kelti itin didelį nepatogumą. Papuošalų kliuvimas už papilomų, megztinių apykaklių trynimasis gali užkabinti ir „atplėšti“ jas ar kitaip skausmingai užgauti. Tai gali sukelti kraujavimą, skausmą ir žaizdas.

Kitas darinys, dar populiaresnis už papilomas – tai apgamai. Jų esti visokių dydžių ir šie dariniai gali rastis ant bet kokios kūno vietos. Dažniausiai apgamai šalinami nuo veido, kur geriausiai yra matomi ir dažnai atrodo labai nepatraukliai, yaptingai jiems besikeičiant su amžiumi, todėl apgamu salinimas yra kur kas populiaresnis vyresnio amžiaus žmonių tarpe. Be abejo, apgamai yra skirstomi į paprastu ir į piktybinius, kurie gali pranešti apie sunkias odos ligas arba net vėžį, todėl kiekvieną savo apgamą reikėtų atidžiai stebėti. Jei nustatoma, kad apgamas yra piktybinis jis nėra iš karto šalinamas su lazeriu, visų pirmiausia yra rekomenduojama klausyti dermatologo nurodymų, kurie ne visuomet prasideda nuo apgamo šalinimo procedūros paskyrimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *