Parkai miške

Kartais galvoju apie žmones, kurie perka mišką už protingą kainą. Na, nusiperki sau miško sklypą, ir kokia iš to nauda? Ką iš to gauni, ar labai džiaugiesi? Man atrodo, kad mišką riekia gal pirkti tada, jeigu žinai, ką veiksi su juo. Vieni perka mišką tam, kad gautų daugiau medienos, kiti pasistato tame miške sau kažkokie poilsio, rekreacijos erdvę, treti užsiima miško turizmu (o gal – miško turizmu?). Kad ir kaip ten bebūtų, tačiau miškas yra visų mūsų pasididžiavimas, nes išvykę į užsienį iškart suprantame, kad tik Lietuvoje galime pasidžiaugti tokiais nuostabiais miškais. Jeigu man tektų pirkti miško, aš turbūt jame įrengčiau kokį nors nuostabų parką – muziejų po atviru dangumi. O ką darytumėte jūs? Nelaukdama atsakymo, norėčiau papasakoti apie nuostabias lankytinas vietas, kur žmonės miškuose tiesiog atsigauna.

Merkinė

Miško kainaŠiais metais dar keliose Lietuvos vietose buvo atidaryti nuostabūs nauji objektai, skatinantys vietinį turizmą. Dzūkijoje buvo pastatyta nemažai naujų apžvalgos bokštų. Kas tai per dalykai? Tiesiog įlipi į aukštą bokštą ir iš jo matai nuostabias platumas. Vienas pastatytas netoli Veisiejų, kitas prie Metelio ežero, kitas yra Merkinėje. Būtent Merkinės miške iškilęs vienas didžiausių apžvalgos bokštų. Užlipęs į jį matai kaip dailiai priešais vingiuoja Nemunas, kiek nusekusi upė, ar yra tik pagrindinė priešais esanti iškilusi sala, ar yra ir mažesnių salų aplink. Vasarą labai smagu ir vakaroti tokia bokšte, žiemą baisiau ir atšiauriau. Beveik kiekvienas žmogus, užlipęs, pasako savo įžvalgą, jog bokštas siūbuoja, ar tik nenugrius? Ne, nenugrius. Pažiūrėkite į mišką – eglės, pušys, visi aukštieji medžiai siūbuoja. Ir jie turi siūbuoti, tai yra natūrali fizika.

Anykščiai

Apie tai, kad Anykščiuose atidarytas Lajų takas, turbūt girdėjo kiekvienas. Taip, kaip Antanas Baranauskas aprašė savo Anykščių šilelį, taip ir mes nusprendėme kažkaip įamžinti miškus. Mat ten yra dar vienas puikus miškas. Taigi, tai yra geras turistų traukos centras ir įmonės, gyvuojančios iš turizmo, labai laukia vasaros arba pavasario, kada padaugėja lankytojų, mielai pasivaikščiojančių miško apylinkėse.

Grūto parkas

Kitas įdomus eksponatas miške ir po atviru dangumi – Grūto parkas. Turbūt apie jį girdėjote kuo puikiausiai, juk kam tik neteko spoksoti į Lenino galvą ar drąsiąją Marytę Melnikaitę. Taigi nepaisant politinių ideologijų, Grūto parkas taip pat vis dar yra graži vieta, kurioje galima pasivaikščioti tiesiog kaip labai maloniame miške.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *