Ką svarbu žinoti apie estetinį plombavimą?

Estetinis plombavimas – tai procedūra, kurios metu yra atstatomi dantų pažeidimai, koreguojama pakitusi spalva, keičiama dantų forma, ir t.t. Kai svarstoma apie estetinį plombavimą, neretai kyla įvairių klausimų, taigi, kokie jų užduodami dažniausiai, ir ką svarbiausia žinoti apie šią procedūrą?

Pirmiausia išsirinkite tinkamą kliniką

Įvairių odontologijos klinikų, kuriose yra siūloma ši paslauga, rasime ne taip ir mažai, tad tuomet, jei galvojama apie estetinį plombavimą Vilniuje, reikėtų susirasi tikrai patikimą kliniką, kurioje ji paslauga būtų atliekama profesionaliai. Jei įvertinsite keletą svarbiausių kriterijų, tikėtina, kad apsispręsti bus galima kur kas paprasčiau:

  • Visada norima, kad estetinis plombavimas būtų atliekamas itin kruopščiai, ir kad rezultatu netektų nusivilti, taigi, verta pasidomėti, kaip apie įvairias klinikas atsiliepia klientai. Taip pat visada galima rasti ir rekomendacijų, kurios leidžia daug paprasčiau atrasti tam tikrus tinkamiausius pasirinkimus;
  • Estetinio plombavimo kaina – taip pat labai svarbi. Tenka pastebėti, kad įvairių skirtingų klinikų nustatyti įkainiai gali net labai varijuoti, tad galima iš anksto pasidomėti, kiek gali kainuoti ši paslauga. Tikrai neverta manyti, kad pigiau kainuojanti paslauga bus prastesnės kokybės – juk kainai įtakos turi ir tai, kiek kainuoja patalpų nuoma, ir t.t.;
  • Kitas svarbus kriterijus – ai vietovė, kurioje yra įsikūrusi klinika. Nors estetinis plombavimas kartais gali būti atliekamas vieno vizito metu, tačiau gali prireikti ir daugiau apsilankymų klinikoje. Taigi, jei svarstote apie estetinį plombavimą, galite pasidomėti, kokiose konkrečiose vietovėse yra įsikūrusios klinikos, ir tai galės jums padėti atrasti palankiausius pasirinkimus;
  • Jei norite, kad estetinis plombavimas būtų atliktas kuo greičiau, palanku bus pasidomėti, kaip greitai galima apsilankyti klinikoje – tiesiog galite paskambinti nurodytu telefono numeriu ir pasiteirauti, kada būtų galima apsilankyti.

Plačiau pasiskaityti apie estetinio plombavimo subtilybes siūlome Žvėryno odontologijos klinikos tinklaraštyje – straipsnį rasite čia.

Estetinio plombavimo galimybės

Dažnais atvejais estetinis plombavimas atliekamas tada, kai norima pagražinti ėduonies pažeistus dantis. Taip pat ši procedūra gali būti taikoma ir tada, kai norima panaikinti diastemą (tarpą tarp dantų) arba pakeisti dantų formą. Jei dėl tam tikrų priežasčių dantų spalva kai kuriose vietose yra pakitusi, tokiu atveju estetinis plombavimas gali padėti išspręsti šią problemą. Jei dvejojate, ar estetinis plombavimas tikrai gali puikiai pasiteisinti, tiesiog pasikonsultuokite su odontologu, kuris patars, ar ši galimybė pasiteisins.

Kaip pasiruošti estetiniam plombavimui?

Prieš šią procedūrą visada rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną. Jei svarstote ne vien tik apie estetinį plombavimą, bet taip pat ir apie dantų balinimą, tokiu atveju balinimas turi būti atliekamas pirmiau. Svarbu žinoti, kad plombos nenubąla, o atliekant estetinį plombavimą galima atitaikyti reikalingą plombų spalvą.

Estetiškai plombuotų dantų priežiūra

Estetinis plombavimas yra gana ilgaamžis – rezultatas išlieka nuo 8 iki maždaug 12 metų, tačiau labai svarbu tai, kad estetiškai plombuoti dantys būtų tinkamai prižiūrimi. Reikėtų vengti labai kieto maisto, kuris kandamas priekiniais dantimis, nenaudoti abrazyvių medžiagų turinčių dantų pasų, ir t.t. Estetiškai plombuotų dantų spalva nepakis, jei nerūkysite ir nenaudosite dažančių produktų. Odontologas visada suteikia visą svarbiausią informaciją apie estetiškai plombuotų dantų priežiūrą, tad jums tereikės laikytis šių nurodymų.

Apie estetinį plombavimą Vilniuje informacijos visada galima rasti tiesiog naršant internetinėje erdvėje, tad galėsite nuspręsti, ar verta rinktis būtent šią procedūrą, ar pasvarstyti apie tam tikras alternatyvas (pavyzdžiui, apie dantų laminates). Pasirinkę tam tikrą kliniką ir užsiregistravę konsultacijai gausite vertingų patarimų, todėl nuspręsti dėl šios procedūros galėsite dar paprasčiau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *