Kiti straipsniai

Šviestuvai internetu: sprendimas, kurio nauda – visokeriopa

Baltas šviestuvasVisi kartai priimame sprendimus, dėl kurių vėliau tenka gailėtis. Šaunu, jei tos pačios klaidos ateityje nebekartojame ir išvengiame nesklandumų, dėl kurių aukojome savo laiką, pinigus, gerą nuotaiką ir t. t. Tačiau yra vietų, kuriose žmonės tarsi užsukti laikrodžiai, nuolat kartoja savo klaidas. Pavyzdžiui, įsigiję vieną nekokybišką prekę, į tą pačią parduotuvę grįžta dar kartą ir perka kitą, arba tyliai sau pažada, kad negaiš laisvo laiko smulkmenų paieškai, o vaikščiojimui po prekybos centrus skiria net po keletą valandų per savaitę. Kad tokios problemos nesikartotų ir jūsų nebevargintų, vertėtų pradėti apsipirkinėti elektroninėse parduotuvėse. Nors ši veikla visame pasaulyje populiarėja taip sparčiai, kad net 60–80 proc. užsienio šalių gyventojų naudojasi tokiu prekių įsigijimo būdu, į Lietuvą ši banga ateina kiek lėčiau. Tačiau įvertinus jos pliusus, išsisklaidytų visos anksčiau kilusios abejonės. Ypač, kai norite įsigyti specifinių, ne visose parduotuvėse sutinkamų prekių. Šiandien aptarsime apšvietimo sistemas. Kodėl šviestuvai internetu – dėmesio verta paslauga?

Skaityti visą straipsnį “Šviestuvai internetu: sprendimas, kurio nauda – visokeriopa” »

Ar platus valgomojo baldų pasirinkimas Vilniuje?

Baldai valgomajamKai kalba pasisuka apie valgomojo baldus, ieškome optimalaus kainos, kokybės ir estetikos santykio. Šiems baldams keliami itin griežti reikalavimai, kadangi jie turi aiškią funkciją, tačiau tuo pačiu formuoja valgomojo interjerą. Pirkėjai teigia, kad valgomojo baldų pasirinkimas Vilniuje (kaip ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose) yra stulbinančiai didelis, tačiau tai reiškia ir augančią problemą dėl galimybės priimti tinkamą sprendimą. Kalbamės su ekspertais, kurie pataria, kaip išsirinkti iš plačios baldų pasiūlos ir įsigyti aukštos kokybės, ilgaamžius, patvarius bei funkcionalius baldus.

Svarbiausia – kokybė

Vertinant valgomojo baldus didžiausias dėmesys turi būti skiriamas jų kokybei. Tik patikimos kokybės gamybinės medžiagos užtikrins tuos rezultatus, į kuriuos orientuojatės. Žinoma, tvirtos ir ilgaamžės medžiagos kainuoja daugiau, tačiau tai reiškia užtikrintą investiciją į patikimą baldų eksploataciją. Kitaip sakant, jums nereiks sukti galvos dėl greitos būtinybės baldus atnaujinti ar keisti juos naujais.

Kuo skiriasi masiškai ir individualiai gaminami baldai?

Skaityti visą straipsnį “Ar platus valgomojo baldų pasirinkimas Vilniuje?” »

Kaip skalbiant keičiasi skalbinių spalvos

Planu patsJeigu skalbiant keičiasi skalbinių spalva, tai nereiškia, kad skalbyklė sugedo, ar kad jai dabar reikalingas skalbimo mašinų remontas Vilniuje. Tai tiesiog gali reikšti, kad kažkokie skalbinių dažai pamažu blunka, o gal nutinka kiti natūralūs procesai. Dėl to nauji drabužiai atrodo vienaip, o seną rūbą pažinsi iškart dėl spalvų, kurios turėtų atrodyti kažkaip kitaip.

Blunka spalvoti

Vienas iš dažniausių dalykų, kuris nutinka skalbiant – tai natūralių ryškių spalvų blukimas. Nieko nepadarysi, bet taip jau yra – spalvoti skalbiniai labai dažnai blunka. Skalbiate juos margus, vienspalvius, ryškius. Nufotografuokite vienodame apšvietime naują rūbą ir tokį, koks jis atrodys po 10 skalbimų. Iškart bus aišku, kad spalvos pasikeitė net ir esant pačiam geriausiam audiniui, pačioms geriausioms skalbimo priemonėms. Taip visada, nori to ar nenori, galiausiai atsitinka.

Geltonuoja balti

Tačiau skalbinių blukimas skalbiant, palyginti, dar menka problema, jeigu žvelgsime į tai, kas atsitinka su baltais skalbiniais. Mat balti skalbiniai ima gelsti arba pilkėti. Pačioms storiausioms drobėms, paklodėms, staltiesėms, kurios skalbiamos aukštoje temperatūroje ir su specialiomis balinančiomis priemonėmis, taip gali ir neatsitikti. Tačiau ne viską, kas balta, gali skalbti tokiais norimais būdais. Kartais tenka tiesiog skalbti taip, kaip tenka. Švelniai, šaltame vandenyje, naudojant atsargias priemones ir pan. Jeigu taip yra, tai visai normalu, kad balta skaisti spalva vėliau pasidaro pilka ar gelsva. Arba, kaip madinga sakyti – smėlinė. Deja, ta spalva nebūna tokia, kaip parduotuvinė, matosi, kad tai yra skalbimo padarinys ir rūbas kažkada buvo baltas. Todėl pasidžiaugti taip atrodančiu drabužiu, vargu, ar galėsite.

Gali susidažyti margi

Skaityti visą straipsnį “Kaip skalbiant keičiasi skalbinių spalvos” »

Medinių langų pirkimas ir taupymas

Lietuviai vis dažniau grįžta prie tradicinių namų statybos būdų ir renkasi patikrintus metodus bei seniai naudojamas priemones. Mediniai langai ir medinės durys paskutiniu metu buvo kiek pamiršti, kadangi atsiradus plastikiniams tautiečiai noriai pirko pigesnius gaminius. Visgi, pigumas greitai sugrįžo ratu, kadangi nekokybiški gaminiai yra ne tokie tvirti, tad greičiau susidėvi ir vėl tenka pirkti naujus. Mediniai langai kaina nedidelė, o tuo pačiu tarnauja labai ilgai, tad natūralu, kad vėl grįžtama prie šio pasirinkimo.

Mediniai langai kainaMediniai langai kaina www.gamalangai.lt nelabai skiriasi nuo plastikinių, tačiau norint sutaupyti galima tai padaryti papildomai įvertinus dar kelias smulkmenas.

  • Pirkite internetu, kadangi elektroninėse prekybos vietose produkcija dažniausiai kainuoja kur kas pigiau.
  • Palaukite akcijos, kurios metu galima įsigyti kokybiškus gaminius su nuolaida.
  • Tuo pačiu visada galima pirkti dėvėtus langus. Jie kainuos kur kas pigiau, tačiau dažniausiai produkcija ne tokia gera kaip daugelis tikisi.
  • Žinoma, perkant didesnį kiekį galima sutaupyti, tad įvertinkite galimybes, pasinaudokite jomis.
  • Jeigu Jūsų langai standartinio dydžio – kainuos pigiau. Paprasčiausiai tokiu atveju galėsite įsigyti masinės gamybos langus, o ne gaminti pagal individualų užsakymą.

Skaityti visą straipsnį “Medinių langų pirkimas ir taupymas” »

Ką verta žinoti apie laiptų apšvietimą

Kiekvieniems namams labai svarbi dalis yra laiptų apšvietimas, nes ji ir itin prideda estetinio grožio, ir yra svarbi praktiškai. Nukristi nuo laiptų yra teoriškai pavojingiau negu paslysti koridoriuje ant grindų, o apšvietimas didina matomumą ir mažina grėsmes.

Neapšviesti laiptai – pavojaus laiptai

Laiptų apšvietimasŽinoma, laiptai laiptams nelygu, tačiau neretai laiptų apšvietimas gali būti tai, kas iš esmės būtina, norint užtikrinti saugumą net ir pavojingiausiai atrodančių laiptų. Pavojingiausi laiptai yra metaliniai, siauri, esantys lauke, tačiau dabar apie juos nekalbėsime. Telksimės labiau į gražius namų laiptus, kurie paprastai veda į antrą aukštą. Dažniausiai jie gali turėti vieną laiptų aikštelę per vidurį, o kartais ir iškart užkilti tiesiai į antrąjį aukštą. Tačiau neapšviesti laiptai yra tikrai pavojingi. Pavojingiausi jie vaikams, kurie mėgsta tiesiog lakstyti nutrūktgalviškai, jie dar nevaldo gerai savo kūno, dažnai krenta, verčiasi, drimba. Dar pavojingesni – vyresniems žmonėms, senukams. Nors jie vaikšto lėtai ir labai atsargiai, tačiau kūnas dažnai nebeklauso dėl senatvės. O nukritus pasekmės gali būti netgi mirtinos, jeigu dėl senatvės ir osteoparozės greitai sutrupa kaulai. Todėl laiptus būtina apšviesti ir stengtis juos daryti ne pačius stačiausius, kad ir tamsoje, naktį, prieblandoje būtų galima jais lipti į viršų patogiau.

Paprasta lempa lubose – neefektyvu

Skaityti visą straipsnį “Ką verta žinoti apie laiptų apšvietimą” »