Dantų protezavimas

Dantų implantavimas: kaip tai vyksta?

Nors dantų atkūrimo būdų šiuo metu yra ne taip ir mažai, tačiau tuomet, jei pacientas yra praradęs vieną dantį ar daugiau dantų, geriausiu sprendimu gali būti dantų implantavimas, kuris yra efektyvus ir ilgaamžis sprendimas. Palanku tai, kad dantų implantai tarnauja maždaug kelis dešimtmečius, tad toks dantų atkūrimo būdas yra tikrai patikimas. Implantai laikosi labai stabiliai, tad užtikrinama visavertė kramtymo funkcija, nejaučiamas diskomfortas kalbant, ir t.t. Taigi, ši pasirinkimo galimybė iš tiesų gali būti pačia geriausia, kada siekiama kokybiško dantų atstatymo.

Kas yra dantų implantai?

Dantų implantas – tai specialus kauliniame audinyje tvirtinamas sraigtas, kuris atstoja danties šaknį. Dėl puikaus suaugimo su kaulu dažniausiai yra naudojami titaniniai implantai, kuriuos organizmas puikiai toleruoja, ir užtikrina pakankamai greitą gijimo procesą. Ant dantų implantų yra tvirtinami specialūs protezai, kurie atrodo labai natūraliai ir nieku nesiskiria nuo natūralių dantų.

Kaip vyksta dantų implantavimas?

 • Kaip ir kitos odontologinės procedūros, dantų implantavimas pradedamas nuo konsultacijos, kurios metu numatoma, ar pacientui gali būti implantuojami dantys, ar reikės papildomų procedūrų, tokių kaip sinusų pakėlimas, arba kaulinio audinio prauginimas;
 • Implantavimo metu į kaulinį audinį įgręžiamas sraigtas ir paliekamas gyti. Gijimo procesas gali trukti nuo kelių mėnesių iki pusės metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, ant implanto gali būti tvirtinamas dirbtinis dantis (vainikėlis).

Skaityti visą straipsnį “Dantų implantavimas: kaip tai vyksta?” »

Draugystė prasideda nuo šypsenos

Dantu implantacijaJei norite užmegzti naujus santykius, tiesiog šypsokitės. Tai veikia, nes žmonės labiau linkę į teigiamas emocijas, o ne į neigiamas, pavyzdžiui, pykčio, paniekos ar liūdesio. Tačiau nesistenkite šypsenos imituoti, mat žmonės nesunkiai gali atpažinti, ar šypsena yra nuoširdi. Tokią išvadą pateikiama ir Kalifornijos universitete (JAV) atliktame tyrime, kuriame aptariami santykių suformavimo ir išlaikymo būdai. Tyrimo rezultatai paskelbti ScienceDaily svetainėje.

Atlikti du tyrimai, kad ištirtų kokį vaidmenį santykiuose vaidina teigiamos emocijos. Pirmuoju tyrimu testuota kaip gerai 66 poros žinojo vienas kito teigiamas emocijas. Testo metu poros buvo tyčia erzinamos arba buvo verčiamos aptarinėti buvusius santykius. Antruoju eksperimentu, kuriame dalyvavo 91 moteris, tirta, ar teigiamos emocijos suartina žmones, ar padeda užmegzti naujus socialinius ryšius. Šiam tikslui testo dalyvėms pavesta žiūrėti emociškai slegiančius vaizdo klipus kartu su kambarioke arba nepažįstamąja.

Skaityti visą straipsnį “Draugystė prasideda nuo šypsenos” »

Dantų protezavimas kaina – svarbus kriterijus ieškant tinkamos klinikos

Dantų protezavimas yra aktualus ne vien tik vyresnio amžiaus žmonėms. Ši procedūra gali būti atliekama ir jauniems žmonėms, kada dantys tam tikru būdu yra pažeidžiami. Jei yra pažeista gana didelė danties dalis, tokiu atveju įprastas plombavimas negalės pagelbėti, taigi, reikės ieškoti klinikų, kuriose yra teikiamos dantų protezavimo paslaugos. Gana dažnais atvejais yra svarbu tai, kad klinikoje teikiamų paslaugų kaina būtų pakankamai nedidelė, ir čia gali pagelbėti internetinė paieška – raktiniai žodžiai dantų protezavimas kaina padės jums sužinoti, kokie įkainiai yra taikomi įvairiose skirtingose klinikose.

Įvertinkite klinikos patikimumą

Nors kaina yra tikrai svarbus kriterijus, tačiau jis neturėtų būti pagrindiniu ar vieninteliu kriterijumi renkantis tinkamą kliniką. Taip pat turėtų būti svarbu ir tai, kad klinika būtų patikima, ir joje teikiamų paslaugų kokybė būtų tiesiog nepriekaištinga. Taigi, visada galima pasidomėti, kaip tam tikrą kliniką vertina klientai – rasite ne taip ir mažai atsiliepimų, kurie visada leis paprasčiau nuspręsti, ar tam tikras paslaugos teikėjas gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Neretais atvejais tam tikras klinikas gali rekomenduoti draugai ar giminaičiai, ir tai leis jums paprasčiau įvertinti, ar tikrai verta rinktis tam tikrą odontologijos kliniką. Jų šiandien rasime iš tiesų daug, tad galėsite nuspręsti, kokios galimybės gali būti pačiomis geriausiomis.

Nuo ko gali priklausyti kaina?

 • Protezavimo kaina priklausys nuo pasirinkto dantų protezavimo tipo: pigiausiai kainuojantys protezai yra išimamos dantų plokštelės, tačiau toks pasirinkimas ne visada gali būti pačiu geriausiu. Išimamos dantų plokštelės reikalauja specialios priežiūros ir gali būti lengvai pažeidžiamos, tad toks sprendimas nebus pačiu palankiausiu. Taip pat gali būti pasirenkamas dantų laminavimas, dantų karūnėlės, ir t.t.;
 • Kaina priklausys ir nuo to, kokios medžiagos yra naudojamos dantų protezavimui. Pavyzdžiui, tuo atveju, jei yra pasirenkamos dantų karūnėlės, jos gali būti gaminamos iš metalo arba cirkonio keramikos. Metalo keramikos dantų karūnėlės yra pigesnės, tačiau jos turi ir šiokių tokių trūkumų: gali būti jaučiamas metalo skonis burnoje, gali netikti alergiškiems žmonėms, o tada, jei yra protezuojami priekiniai dantys, neatrodo taip natūraliai, kaip cirkonio keramikos karūnėlės;
 • Protezavimo kaina priklausys ir nuo to, kiek pažeistas yra dantis ir kiek dantų bus protezuojama. Kai lankysitės pas odontologą, bus įvertinama jūsų dantų būklė, ir pasakoma, kiek tai gali kainuoti. Paprastai klinikos internetinėse svetainėse nurodo tik preliminarias kainas, ir tikslesnes sužinosite tada, kai apsilankysite odontologijos klinikoje;
 • Žinoma, kaina priklausys ir nuo to, kokia konkreti klinika bus pasirenkama. Pagal raktažodžius dantų protezavimas kaina labai greitai galėsite sužinoti, kokius įkainius taiko įvairios skirtingos klinikos, ir tai padės jums greičiau sužinoti, kiek tai gali kainuoti. Kai atrasite kliniką, kurioje yra taikomos palankiausios kainos, galėsite užsiregistruoti tam tikru jums patogiu metu, kada norėtumėte apsilankyti pas odontologą.

Skaityti visą straipsnį “Dantų protezavimas kaina – svarbus kriterijus ieškant tinkamos klinikos” »

Dantų protezavimas – galimybė vėl šypsotis

Nauja šypsenaNetekus dantų daugelis žmonių pirmiausia susiduria ne su fizinėmis problemomis, tačiau su psichologinėmis. Paprasčiausiai pergyvenama, ką pagalvos aplinkiniai. Tuo pačiu iškyla ne tik šypsojimosi, tačiau net ir bendravimo diskomfortas. Žmonės jaučiasi nepatogiai, tad natūralu, jog ieško būdų, kurie gali užtikrinti normalų gyvenimą. Dantų protezavimas yra viena iš tokio pobūdžio galimybių, kuri mūsų šalyje teikiama jau ne vieną dešimtmetį. Ilgametė patirtis padėjo atrasti būdus, kurie gali užtikrinti aukštą kokybę prieinamomis kainomis.

Dantų protezavimas atliekamas stomatologijos klinikose, kurios turi teisę užsiimti šio pobūdžio veikla. Žinoma, nesunkai atrasite vietas, kur paslaugos suteikiamos nelegaliai, tačiau kur kas mažesnėmis kainomis. Primigtinai rekomenduojame vengti tokio tipo paslaugų, kadangi nekokybiškai atliktas darbas gali sukelti daug daugiau problemų su burnos ertme nei turėjote.

Pasirinkti profesionalus nebus sunku jeigu tiksliai žinosite, ko Jums reikia ir kur konkrečias paslaugas galite gauti.

 1. Nusistatykite pinigų sumą, kurią galite skirti paslaugoms.
 2. Taip pat įvertinkite ir tai, kurioje vietoje klinika yra. Natūralu, kad norisi, jog ji būtų bent jau tame mieste, kur gyvenate.
 3. Siūlome pasiskaityti žmonių atsiliepimus apie suteikiamas paslaugas.
 4. Nepamirškite, kad reikia pasidomėti ir tuo kada jums anksčiausiai bus suteikiama paslauga.
 5. Pasiskaitykite kokiomis priemonėmis profesionalai dirba.
 6. Galiausiai, pasidomėkite klinikoje dirbančių asmenų kompetencija, ką jie yra baigę.

Skaityti visą straipsnį “Dantų protezavimas – galimybė vėl šypsotis” »