5 patarimai, kaip prižiūrėti kūdikį – iš mamos perspektyvos

Būkite šalia savo kūdikio 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Labai svarbu kuo dažniau būti šalia savo kūdikio. Buvimas šalia kūdikio padės jums geriau atlikti tai, ką darote, net jei neturite jokio supratimo, ką darote. Buvimas šalia kūdikio padės geriau jį pažinti ir sužinoti, kas jį džiugina ir jaučia, kad galėtumėte geriau pasirūpinti jo poreikiais. Jei būsite arti kūdikio, galėsite nustatyti, kada jis alkanas, mieguistas ar jį reikia pervystyti. Taip pat žinosite, kada jie serga ar jiems skauda, nes galėsite tai pajusti. Būdami arti savo kūdikio geriau jį suprasite, o jis taip pat geriau supras jus ir jūsų nuotaikas. Plačiau: https://cuculis.lt/vaikas-sedasi-ant-naktipuodzio-sie-7-patarimai-jums-pades/ puslapyje.

Dažnai keiskite sauskelnes.

Nakties puodasVienas svarbiausių dalykų, kuriuos darysite rūpindamiesi savo kūdikiu, yra sauskelnių keitimas. Kūdikio sauskelnes turite keisti taip dažnai, kaip reikia. Tai reiškia, kad jas keisite dažnai, kartais net kas valandą. Kad išvengtumėte sužeidimų ir odos pažeidimų, keisdami kūdikio sauskelnes būkite atsargūs. Pastebėję paraudimą ar sudirginimą, kūdikio užpakaliuką galite nuvalyti minkšta šluoste. Jei kūdikiui atsirado bėrimas, kreipkitės į gydytoją arba pediatrą dėl gydymo. Įsitikinkite, kad sauskelnės tinkamai priglunda. Jos turi būti prigludusios prie kojyčių, bet ne per daug aptemptos. Per laisvos sauskelnės gali nesulaikyti nešvarių skysčių, o tai gali pažeisti kūdikio odą.

Žaiskite su kūdikiu.

Negalima neįvertinti žaidimo galios, kai kalbama apie kūdikio priežiūrą. Labai svarbu žaisti su kūdikiu ne tik tada, kai jis dar visai mažas, bet ir visą vaikystę. Tai padės jiems išmokti reikšti savo emocijas, ugdyti pasitikėjimą savimi ir susirasti draugų. Žaidimas su kūdikiu taip pat yra puikus būdas jį pradžiuginti, atitraukti dėmesį nuo skausmo ir atitraukti mintis nuo jį varginančių dalykų. Žaisti su kūdikiu galite skaitydami jam knygeles, vesdamiesi jį į lauką arba tiesiog leisdami su juo laiką.

Kalbėkite, skaitykite ir dainuokite savo kūdikiui.

Kalbėjimas, skaitymas ir dainavimas kūdikiui padės jam nuo ankstyvo amžiaus ugdyti svarbius įgūdžius, pavyzdžiui, kalbos ir pažinimo. Galite leisti laiką skaitydami kūdikiui iš knygų arba net skaityti jam receptus. Taip pat galite dainuoti savo kūdikiui. Galite net patys kurti daineles. Nieko baisaus, jei dainuoti jums nesiseka arba jokiu būdu nesate dainininkas. Svarbiausia yra pastangos. Kai jūsų kūdikis paaugs, galėsite prisiminti šiuos laikus ir abu kartu dalytis prisiminimais ir šypsenomis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *