Kaimo romantika

Traktorių priežiūraJeigu savaitgalio planuose yra ne apsilankymas naujos grupės konkurse, ir ne apsilankymas trijuose baruose, o traktoriu remontas, tai labai tikėtina, kad gyvenate kaime. Ir čia linksmybės bei darbai yra skirtingi. O romantika? Ar ji visur tokia pati? Kaime ji yra, ir ji yra kitokia.

Žemės ūkio technikos romantika

Pradėkime nuo technikos. Nors visi galvojame, kad romantika lygu saulėlydis, iš tiesų juk gyvenime romantiškų akimirkų patiriame ir technologijų pasaulyje. Kai vidurį nakties į telefoną gauname gražią žinutę. Kai lekiame greitkeliu su nauja mašina, o aplink žiba žibintai ir pan. Žemės ūkio technikos transportas irgi gali sukelti tam tikrą remontą, jeigu pamatysite, kaip gražiai žiba tam tikri dalykai. Pavyzdžiui, jeigu pamatysite, kaip smagu visgi važiuoti traktoriumi. Su juo gali keliauti laukais, taip aukštai sėdint. O tam tikrų darbų metu iš paskos kombainui ar traktoriui plevėsuoja šimtai nuostabių gandrų, renkančių sliekus iš ką tik apverstos žemės.

Šviesos romantika

Na o dabar šiek tiek apie tą saulėlydį… Tai taip – mieste jo beveik nesimato, nebent užlipate į tam skirtą bokštą, arba gyvenate viršutiniame daugiabučio aukšte ir jūsų daugiabutis aukštesnis už kitus, o langai nukreipti į vakarus. Tačiau miestas turi savo šviesų romantiką, imituojančią gamtinę: tai visos miesto šviesos, kurios mums sukelia tai kažkokį ilgesį, tai švelnumą, kartais net patys nesuprantame, ką. Ir tokia šviesos romantika yra visiškai reali, ji tikrai egzistuoja. Taigi, apie ją dabar jau daugiau nekalbėsime. O kaip yra kaime? Su tuo pačiu traktoriumi galite važiuoti per saulėlydį ar saulėtekį, ir matyti, kaip gamta bunda arba nusnūsta, visa tai tampa realybe. Ką jau kalbėti apie rugpjūčio dangų, kuris būna giedras, žvaigždėtas ir visiems leidžia pasidžiaugti tokiu grožiu.

Tylos romantika

Taip pat yra ir garsų skalė, kuri mums sukelia arba nesukelia romantiką. Tai štai tyla – tas dalykas, kurio miesto žmogus visiškai nepatiria. O kaime tyla tiesiog užgula, ištinka, kaip ir tamsa. Ir tai yra labai intensyvios patirtys, kurias verta išgyventi, kurių dažnai tiesiog bijo žmonės. Stiprūs žmonės nenori gyventi rutinoje, pertraukiamoje nuolatinių paviršutiniškų trukdžių, todėl jie nebijo ir gyvenimo kaime. Nebijo ir žiemos, nebijo ir rudens, ir nuostabaus pavasario. Tai tampa įdomiu gyvenimo ciklu, ir jį verta pajausti, kad žinotumėte, kuo skiriasi vasara ir žiema.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *