Vienadieniai lęšiai: pasirinkimas, privalumai ir trūkumai

Regėjimo sutrikimai – daug vargo ir sunkumų kelianti problema, varginanti vis jaunesnio amžiaus pacientus. Nors akiniai vis dar atlieka svarbią regos gerinimo funkciją, sparčiai populiarėja mėnesiniai ir vienadieniai lęšiai, suteikiantys daugiau komforto. Tiesa, kontaktinių lęšių pasirinkimas reikalauja kruopščių tyrimų ir konsultacijų su akių gydytoju ar optikos salono darbuotojais.

Rūpinkitės akių sveikata

Vienadieniai lešiaiMedikai teigia, kad kiekvienais metais užfiksuojama vis daugiau trumparegystės atvejų. Manoma, kad tokia situacija yra tiesiogiai susijusi su smarkiai padidėjusia akių apkrova – kasdieniu kompiuterio, mobilaus telefono ir kitų įrenginių naudojimu. Iš kitos pusės, kaltinti modernėjančios visuomenės taip pat nereikėtų. Specialistai teigia, kad daug kas priklauso nuo asmeninio žmogaus požiūrio. Jei dirbtume su kompiuteriu, laikydamiesi visų saugos reikalavimų, t. y. kas valandą darytume pertraukas, mankštintume akis (žiūrėdami į tolį), mūsų regėjimas nesilptų. Akių sveikatai labai svarbus grynas oras, natūrali saulės šviesa, tinkamos poilsio valandos, vitaminų balansas.

Kontaktinių lęšių privalumai

Svarbiausias kontaktinių lęšių privalumas – jų nepastebimumas. Be to, lęšiai suteikia itin platų matymo lauką, t. y. viršuje, šone ar apačioje esantis vaizdas matomas nepalenkus ir nepasukus galvos. Kontaktiniai lęšiai vertinami ir dėl savo praktiškumo. Jie nerasoja, nedrumsčia vaizdo, nevaržo sportuojančio, šokančio ar kita fizine veikla užsiimančio žmogaus judesių. Itin plati lęšių pasiūla atitinka individualius pirkėjų poreikius. Specialistai teigia, kad vis daugiau pacientų domisi vienadieniais lęšiais. Tai praktiškas pasirinkimas žmonėms, kurie įprastai nešioja akinius, o lęšius dedasi tik sportuodami ar per šventes. Vienadieniai lęšiai yra laidesni orui ir patogesni, todėl nesukelia diskomforto. Jie tinka net ir jautrioms akims. Dar vienas privalumas – šie lęšiai nereikalauja ypatingos priežiūros ir specialių valymo priemonių, kadangi po dienos nešiojimo jie turi būti išmetami.

Kontaktinių lęšių trūkumai

Kontaktiniai lęšiai – saugus ir patikimas sprendimas regėjimo problemų gerinimui. Tiesa, sunkumų gali kilti, jei žmogus nesilaiko higienos reikalavimų, renkasi prastos kokybės lęšius ar jų priežiūros priemones. Dažniausios lęšių sukeliamos problemos yra akių suerzinimas ir jų paraudimas. Jokiu būdu neignoruokite šių simptomų, kadangi jie gali pranašauti infekcijos pradžią. Susirūpinti reikėtų ir tuomet, jei pajutote, kas akys tapo jautresnės šviesai. Tiesa, daugiausiai sunkumų kyla su mėnesiniais lęšiais. Vienadieniai lęšiai sumažina infekcijų riziką, tačiau kasdienis jų nešiojimas didina išlaidas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *