Dužusio stiklo raštai

Kai keičiame stiklus, atsisveikiname su gražiais, tačiau pavojingais raštais ant automobilio stiklo. Štai http://agnstiklai.lt/ gali pasiūlyti platų automobilių stiklų keitimo ir klijavimo paslaugų asortimentą, tačiau tik mes patys nuspręsime, kas automobiliui tinka labiausiai. Su kokiais gražiais, bet pavojingais stiklo raštais tenka atsisveikinti prieš tai, kai keičiame stiklus?

Voratinklis

Stiklų keitimasKlasikinis sudaužyto priekinio laminuoto automobilio stiklo raštas – tai voratinklis, atsiradęs toje vietoje, kur buvo pagrindinis sumušimas. Stiklas skyla į visas puses, tarsi raibuliai eina ežere, įmetus ten akmenėlį. Tačiau priekinis stiklas turi ir labai svarbų elementą – laminatą. Pats stiklas iš visų pusių yra apsuptas tam tikromis skaidriomis plėvėmis, kurios leidžia sulaikyti stiklo gabalėlius ir krislus. Nors stiklas yra grūdintas, tačiau jis dūždamas vis tiek išsilakstytų į daugybę smulkių šukelių, tad siekiant apsisaugoti tos šukės yra kažkiek sulaikomos laminato plėvių. Tad stiklas ir lieka tiesiog kaip tam tikras vvoratinklis, kurio „siūlus“ imituoja patys skilimai. Jeigu paprašytumėte vaiko nupiešti skilusį priekinį mašinos stiklą, pamatytumėte, jis pieštų jį taip pat, kaip piešiamas ir voratinklis. Nuo centro nusibraižius spindulius ir jais vejant voratinklio giją. Taigi, tai gražus stiklo skilimas, kartu apsaugantis vairuotojo ir keleivio gyvybę.

Upė

Kartais stiklas patiria tik labai nedideles traumas, todėl jis nespėja suskilti ir išsiplėsti į didįjį voratinklį. Tada galime matyti piešinį, panašų į upę ar medžio šaką. Tai skilimas, turintis išsišakojimų. Dažniausiai toks nedidelis įskilimas atsiranda pavasarį, žiemą, važiuojant paskui stambesnį automobilį, iš kurio ratų krenta, mėtosi, šokinėja įvairūs akmenėliai. Atsitrenkę į stiklą jie suskaldo jį, tačiau smūgis nėra toks didelis, kad būtų padarytas didžiausias įskilimas, tad ir skyla taip, tarsi tai būtų savotiška upė, šaka. Visgi, važinėti toliau su tokiu stiklu yra labai pavojinga, nes jis bet kada gali skilti labiau. Todėl būtina vežti meistrams automobilį ir arba stiklas bus suklijuojamas, jeigu tai dar įmanoma, arba keičiamas nauju.

Inkliuzas

Kai į priekinį stiklą šaunama kulka, metamas akmuo ar kitas nedidelis sunkus ir aštrus daiktas, geras laminatas kliūtį gali sulaikyti. Tokiu atveju, ir vėl turėsime tą patį voratinklį, tačiau jo centre, lyg sugauta musė, bus ta kliūtis – inkliuzas suskaldytame stikle. Kitais atvejais, kliūtis (tarkime, smulki kulka) gali ir pereiti kiaurai, tokiu atveju, centre atsivers skylė. Dūžtant šoniniams stiklams, visada bus skylė ar net didelė ertmė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *