Ką verta žinoti apie laiptų apšvietimą

Kiekvieniems namams labai svarbi dalis yra laiptų apšvietimas, nes ji ir itin prideda estetinio grožio, ir yra svarbi praktiškai. Nukristi nuo laiptų yra teoriškai pavojingiau negu paslysti koridoriuje ant grindų, o apšvietimas didina matomumą ir mažina grėsmes.

Neapšviesti laiptai – pavojaus laiptai

Laiptų apšvietimasŽinoma, laiptai laiptams nelygu, tačiau neretai laiptų apšvietimas gali būti tai, kas iš esmės būtina, norint užtikrinti saugumą net ir pavojingiausiai atrodančių laiptų. Pavojingiausi laiptai yra metaliniai, siauri, esantys lauke, tačiau dabar apie juos nekalbėsime. Telksimės labiau į gražius namų laiptus, kurie paprastai veda į antrą aukštą. Dažniausiai jie gali turėti vieną laiptų aikštelę per vidurį, o kartais ir iškart užkilti tiesiai į antrąjį aukštą. Tačiau neapšviesti laiptai yra tikrai pavojingi. Pavojingiausi jie vaikams, kurie mėgsta tiesiog lakstyti nutrūktgalviškai, jie dar nevaldo gerai savo kūno, dažnai krenta, verčiasi, drimba. Dar pavojingesni – vyresniems žmonėms, senukams. Nors jie vaikšto lėtai ir labai atsargiai, tačiau kūnas dažnai nebeklauso dėl senatvės. O nukritus pasekmės gali būti netgi mirtinos, jeigu dėl senatvės ir osteoparozės greitai sutrupa kaulai. Todėl laiptus būtina apšviesti ir stengtis juos daryti ne pačius stačiausius, kad ir tamsoje, naktį, prieblandoje būtų galima jais lipti į viršų patogiau.

Paprasta lempa lubose – neefektyvu

Be viso to, laiptų apšvietimas yra ir labai gražus dalykas. Įsivaizduokite šventėms papuoštas erdves – dažniausiai jose kabo viena kita lemputė, viskas būna kažkaip labai jauku. To paties galima tikėtis ir iš lempučių, kurios pažymėtų laiptus. Tai taip pat sukurtų labai daug jaukumo ir grožio. Tačiau reikia pagalvoti, kas ir kada yra efektyvu, o kas ne. Pavyzdžiui, laiptai ir apšvietimas lubose nebus labai efektyvu. Jeigu kabo tik viena lempa kažkur per vidury laiptų arba virš laiptų aikštelės. Jūs tuomet prarasite galimybę gražiai šviesomis išryškinti laiptų ritmą, simetriją, nuosaikumą.

Reguliuojamo apšvietimo nauda

Dėl to labai pravartu visada pasikliauti didesne lempučių doze. O geriausia, jeigu tai reguliuojamas apšvietimas. Tuomet nakčiai eidami miegoti galite nureguliuoti pačią švelniausią šviesą ir ramiai sau eiti miegoti. Tai leis labai lengvai sukurti jaukią, romantišką, neakinančią šviesą virš laiptų. Geriausia, jeigu apšvietimas mažomis lemputėmis būtų pačiuose laiptuose arba sienoje. Tuomet ir eitumėte tokiu apšviestu taku. Akinanti šviesa, naktį tik išėjus iš kambario, bus nelabai patogi, kadangi ji iškart mus apakins, išėjus iš tamsaus miegamojo, o štai naktinis švelnus apšvietimas – puikus sprendimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *