Kaip atkimšti santechniką

Jeigu sugenda santechnika, kartais iškart reikia kviesti meistrą, o kartais kai kuriuos dalykus dar galima bandyti padaryti patiems, ir jie galbūt visai gerai gausis. Taigi, iš pradžių vertėtų pagalvoti apie savo galimybes, ką dar galite padaryti, kai užsikemša kriauklė ar vonia.

Su pompa

Santechnikos prekėsPaprasčiausia namų santechnika prasideda vos jums į rankas paėmus juodą guminę pompą su mediniu kotu. Šis paprastas įrankis drauge yra stebuklingas, kadangi su juo galima padaryti tikrus stebuklus. Netikite? Pabandykite ir pamatysite. Visi nešvarumai iš užsikimšusios kanalizacijos paprastai išeina vakuumo principu. Taigi, kad ir ką galvotumėte, jūs tikrai turite puikias galimybes iš ten išvaryti visą šlamštą lauk. Tereikės tikrai gerai papompuoti.

Su rankomis

Jeigu pompa bejėgė, santechnika galbūt gali išvalyta rankomis. Tai itin dažnai gerai suveikia vonioje, kur vamzdis būna užsikimšęs ilgais galvos plaukais. Jie aplink save sukuria tikrą voratinklį ir sukuria visišką grandinę šlamšto, taigi, ištraukti iš ten viską, kas nešvaru, galite tiesiog su pirštais. Kadangi reikės pradėti nuo viršaus ir išlupti tą ilgąją susivijusią šlykštynių virvę.

Su viela

Jeigu nešvarumai yra kažkur giliau, o jūs turite galimybę nuo vidurio vamzdį atsukti, galite atlikti kone profesionalaus santechniko darbą ir savo vamzdžius atkišti tiesiog su ilga metaline viela. Tai geras sprendimas tuomet, kai norite normalios švaros, tačiau jos turėti jums neleidžia didžiausi nešvarumai, o santechniko tuo metu negalite išsikviesti. Jis irgi turi panašų įrankį, su kuriuo iš tiesų dažnai atkemša vamzdžius.

Su „kurmiu“

Paprasčiausias variantas, norintiems turėti neužkimštą kanalizaciją, kai reikalai jau yra post factum, nusipirkti chemikalų, vadinamų kurmiu, ir supilti juos į vamzdį. Gali dar reikėti užpilti šiek tiek vandens. Tada palikti nakčiai. Tai šiek tiek kenkia plastikiniams vamzdžiams, tačiau retai naudojant, nieko baisaus nenutiks. O kurmis prasirausia pro vamzdžius, suskaido nešvarumų sluoksnį ir sunaikina kamštį, tad jūs ir vėl turite kanalizaciją tvarkingą, o patiems netenka nė kiek teptis rankų. Su santechniku taip pat nereikėtų jų teptis, tad jeigu nenorite išvis nieko daryti, kvieskite meistrą.

Kaip neužkimšti vėl

Tegul pirmasis užkimšimas jums tampa skaudžia pamoka, kaip tausoti savo turtą ir daugiau pasistengtumėte jo neužkimšti. Tai reiškia, kad į kanalizaciją neturėtų patekti tokie dalykai kaip visokios šiukšlės, kamščiai, plaukai, kavos tirščiai, stambūs maisto likučiai, didelės higienos priemonės ir pan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *