Kaip skalbiant keičiasi skalbinių spalvos

Planu patsJeigu skalbiant keičiasi skalbinių spalva, tai nereiškia, kad skalbyklė sugedo, ar kad jai dabar reikalingas skalbimo mašinų remontas Vilniuje. Tai tiesiog gali reikšti, kad kažkokie skalbinių dažai pamažu blunka, o gal nutinka kiti natūralūs procesai. Dėl to nauji drabužiai atrodo vienaip, o seną rūbą pažinsi iškart dėl spalvų, kurios turėtų atrodyti kažkaip kitaip.

Blunka spalvoti

Vienas iš dažniausių dalykų, kuris nutinka skalbiant – tai natūralių ryškių spalvų blukimas. Nieko nepadarysi, bet taip jau yra – spalvoti skalbiniai labai dažnai blunka. Skalbiate juos margus, vienspalvius, ryškius. Nufotografuokite vienodame apšvietime naują rūbą ir tokį, koks jis atrodys po 10 skalbimų. Iškart bus aišku, kad spalvos pasikeitė net ir esant pačiam geriausiam audiniui, pačioms geriausioms skalbimo priemonėms. Taip visada, nori to ar nenori, galiausiai atsitinka.

Geltonuoja balti

Tačiau skalbinių blukimas skalbiant, palyginti, dar menka problema, jeigu žvelgsime į tai, kas atsitinka su baltais skalbiniais. Mat balti skalbiniai ima gelsti arba pilkėti. Pačioms storiausioms drobėms, paklodėms, staltiesėms, kurios skalbiamos aukštoje temperatūroje ir su specialiomis balinančiomis priemonėmis, taip gali ir neatsitikti. Tačiau ne viską, kas balta, gali skalbti tokiais norimais būdais. Kartais tenka tiesiog skalbti taip, kaip tenka. Švelniai, šaltame vandenyje, naudojant atsargias priemones ir pan. Jeigu taip yra, tai visai normalu, kad balta skaisti spalva vėliau pasidaro pilka ar gelsva. Arba, kaip madinga sakyti – smėlinė. Deja, ta spalva nebūna tokia, kaip parduotuvinė, matosi, kad tai yra skalbimo padarinys ir rūbas kažkada buvo baltas. Todėl pasidžiaugti taip atrodančiu drabužiu, vargu, ar galėsite.

Gali susidažyti margi

Kitas nutikimas su spalvomis – jų susidažymas. Dažniausiai tai būna paties audinio, drabužio gamintojo kaltė. Arba jūsų, jeigu išskalbėte margą rūbą itin aukštoje temperatūroje, kai buvo parašyta, kad taip daryti negalima. Tada gali susidažyti visi margi skalbiniai ir tikrai ne į gerąją, gražiąją pusę. Gal bus naudojama kokia nors tik viena prasta medžiaga visame rūbe ir ji nudažys viską. Dėl to kiekvieną rūbą nusipirkus, reikėtų pabandyti pirmąjį kartą jį skalbti vieną atskirai, žemoje temperatūroje, ir žiūrėti, kas atsitiks.

Kas dėl ko kaltas, kai susidažo ar pakinta spalvos, galima spėlioti. Kartais kaltas rūbo gamintojas, kad padarė jį su tokiais nusiplaunančiais dažais. Kartais kaltas žmogus, kad blogai parenka programas, temperatūrą. O kartais ir skalbimo mašina daro ne tai, kas jai liepta.

Raktažodžiai:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *