Kur geriausia gyventi jaunai šeimai Vilniuje?

Šiais laikais naujos statybos butai Vilniuje vilioja tuos, kuriems nereikia begalinės laisvės ir nuosavos žemės, tačiau norisi kokybiško gyvenimo gerai pastatytame naujame name. Tad naujos statybos namuose galima gyventi nuomojantis butą ir ten leidžiant laiką. Arba dar geriau – tokį butą tiesiog iškart pirkti.

Senos statybos daugiabučio – miglota ateitis

Naujos statybos butaiPigiausias būdas kažkur gyventi, žinoma, yra senos statybos daugiabutis. Apsigyvenus tokiame daugiabutyje galima ramiai sau gyventi, nes jau išleidai minimalią kainą ir dabar turi savo… senas vidines pastato sienas. Bet iš tikrųjų, per mažai žmonių pagalvoja pakankamai į priekį, pasirinkdami tokius daugiabučius. Pirmiausia pagalvojama per mažai dėl to, kad neatkreipiamas dėmesys į tai, kad tie pastatai juk nestovės amžinai… Tai visgi ne gražieji tarpukariu statyti smetoniško stiliaus paveldo objektai aukštomis lubomis – tai paprasti, pilki ir negražūs daugiabučiai, o su jais visada yra problemų. Jų santechnika ir elektrika paprastai yra katastrofiškos būklės. Jeigu jie dar nerenovuoti, tuomet išvis atrodo blogai. Jeigu renovuojami – įpareigoja vos ne visą gyvenimą mokėti nemažą paskolą už tą daugiabutį. Taigi, senos statybos daugiabutis – gera investicija tik tiems, kas visiškai nežiūri į priekį. O tai, kaip žinia, galiausiai vis tiek grįžta ir atsisuka į žmogų.

Naujas daugiabutis – patvari investicija

Žinoma, geriausia investicija daugiabutyje – tai naujas daugiabutis. Tik toks galima tikėtis, kad ateityje nenuvertės, kad jame ir gyvenimo kokybė bus tinkama ir pakankama. Naujas daugiabutis gali pasirodyti kažkam per brangus, nes už jį Vilniuje ir teks daugiau pakloti, o labiausiai tikėtina – imti didesnę paskolą. Tačiau tas turtas bent jau nenuvertės, išlaikys savo prestižą. Pigiausi naujos statybos butai gali kainuoti nuo 40 tūkst. eurų Vilniuje, žinoma, toliau nuo miesto centro. Erdvesni, arčiau centro esantys butai kainuos 100 tūkst., o pačiame centre, prie Žaliojo ar Mindaugo tilto esančiuose naujuose daugiabučiuose butas kainuos ir pusę milijono eurų ar daugiau.

Namo statyba apkrauna daugybe problemų

Kai kas visgi nenori gyventi bute – niekaip to neįsivaizduoja. Taigi, buto idėja tuomet atkrenta. Tačiau reikia žinoti, kad norint turėti kokybiškus namus ir geroje vietoje pastatytą namą ar namus, galiausiai teks apsikrauti ir nemažomis problemomis. Visgi atkreipus į tai dėmesį, kad sunku numatyti visų dokumentų tvarkymo kainas bei sunku gauti leidimus statyboms, parengti projektus, galima sakyti, kad vis tiek pranašesnis yra geras butas naujos statybos name.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *