Dantų sveikatos profilaktika

DenticijaDabar odontologijos įstaigų yra nemažai, galima rinktis ir tokias žinomas klinikas kaip Kauno Denticija, galima važiuoti ir į viešą polikliniką, ir pas pažįstamą dantistą eiti. Svarbiausia – eiti kažkur ir rūpintis savo dantimis. Deja, pasirodo, kad labai dažnai žmonės nepaiso šios tiesos ir savo dantų sveikata susirūpina gerokai per vėlai.

Užsuka pas gydytojus per vėlai

Pagrindinė problema, kodėl į Kauno Denticija ar į kitą kliniką atėję pacientai būna nepatenkinti, tai, kad jie pas dantistus ateina iš esmės per vėlai. Tada, kai jau šauki iš skausmo, tada, kai į danties vietą jau gali monetą įstatyti, tada, kai dantys tampa geltoni, tada, kai į skylę dantyje liežuvis telpa – tada atėję pacientai geriau net tegul nebando meluoti, kad lankosi pas odontologus reguliariai. Gal yra kažkoks stereotipas, varantis baimę, dėl kurio žmonės per retai eita pas dantistus. Tačiau problemų su dantimis turėtume tikrai mažiau, o ir jų tvarkymas kainuotų pigiau, jeigu pas odontologus lankytumėmės reguliariai. Kada ir kaip dažnai reikėtų eiti pas juos?

Kasmetinė profilaktika

Standartiškai teigiama, kad jeigu kitų reikalų pas dantistus neatsirado dažniau, tai vertėtų pas juos ateiti per metus 1 ar 2 kartus. Kita vertus, pats pacientas geriausiai žino, kaip dažnai genda jo dantys. Dauguma žmonių turi prastus dantis, tačiau kai kurių žmonių jie labai sveiki, nereikia išvis kone niekada eiti. Štai dviejų vaikučių mama Jovita sako, kad pas dantistus gal niekada nebūtų ėjusi, tačiau nėštumų metu sugesdavo po vieną dantį. Tačiau atsirasdavo tik skylės, nieko daugiau, nieko baisiau. Taigi, kasmetinė profilaktika tokiems žmonėms net nebūtina. O visiems kitiems verta eiti tada, kada paprastai per tam tikrą laiką jau atsiranda gedimų. Kartą – tris per metus.

Protinių dantų stebėjimas

Kai kuriems žmonėms odontologai patys pataria, kas kiek laiko ateiti dėl protinio danties stebėjimo. Mat šie klastūnai kartais taip keistai išdygsta, kad paskui būna reikalingas nuolatinis monitoringas. Burnos higiena irgi yra tai, dėl ko verta kartais apsilankyti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *