Naujo būsto pirkimas – laukti ar skubėti?

NaujamiestisLietuviai vertina nuosavo būsto privalumus. Atlikti tyrimai rodo, kad daugiau nei 80 proc. gyventojų mano, kad nekilnojamojo turto nuoma tėra laikinas sprendimas, o nuosavo būsto pirkimas negali būti atidėliojamas. Sostinėje itin daug dėmesio sulaukia Naujamiescioaleja butai, kurie vertinami dėl išskirtinio kokybės ir kainos santykio, jaukios gyvenamosios aplinkos ir patogios lokacijos. Nekilnojamojo turto brokeriai teigia, kad nepaisant visų būsto privalumų nereikėtų skubėti – neapgalvota investicija gali tapti finansinių problemų priežastimi. Iš kitos pusės, per ilgai atidėlioti taip pat negalima – kokybiški butai nuperkami gana greitai.

Kokį būstą renkasi lietuviai?

Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad visi pirkėjai kelia individualius pageidavimus ir turi skirtingą svajonių namų viziją. Vis dėlto, esminiai akcentai būdingi visiems pirkėjams. Dauguma gyventojų visų pirma vertina būsto kainą ir jo lokacijos vietą. Kaina, savaime suprantama, yra esminis atrankos kriterijus. Net ir tuomet, jei galvojate apie paskolą, finansinės galimybės visuomet išlieka ribotos. Vis dėlto, siekiant gyvenimo patogumo ir komforto, siūloma didžiausią dėmesį skirti naujos statybos būstams – šis nauji projektai ne tik palankiau vertinami paskolą suteikiančių bankų, bet ir užtikrina aukštesnę investicinę naudą.

Kaip ir minėjome, svarbus aspektas – gyvenamoji vieta ir kaimynystė. Didžiausias palankumas rodomas struktūriškai patogioje miesto vietoje esantiems būstams, iš kurių lengvai pasiekiami lankytini objektai, prekybos centrai, darbovietė, mokyklos ar vaikų darželiai. Svarbu ir gyvenamosios teritorijos saugumas, automobilių stovėjimo aikštelės dydis, aplinka (pvz., pasivaikščiojimų erdvės). Kitas kriterijus – būsto dydis, išplanavimas, įrengimas. Rinkitės būstą, kuris atitiks visus jūsų išsikeltus kriterijus. Priešingu atveju, galite gailėtis dėl per greitai priimto sprendimo.

Tai skubėti ar laukti?

Nuosavo būsto pirkimas – rimtas ir atsakingas žingsnis. Nepasiduokite pirmam įspūdžiui ir rinkitės butą, vadovaudamiesi griežtais kokybės kriterijais. Sudarykite savo reikalavimų sąrašą, kad būtumėte tikri, ar būstas atitinka jūsų (ir jūsų šeimos) poreikius. Rekomenduojame bendrauti su brokeriais, kurie pateiks konkrečiai jums aktualius pasiūlymus. Dažna klaida – skubotas pirkimas, pamačius gerą kainą ar tiesiog maloniai pabendravus su pardavėju. Jei galvojate pirkti butą, skirkite sau bent kelias dienas ar savaites, pasidomėkite namo statytoju, statybinėmis medžiagomis, kaimynyste, susisiekimo sąlygomis ir kitais aspektais. Iš kitos pusės, per ilgas svarstymas gali turėti savų trūkumų. Kokybiški namai sulaukia didelės paklausos – šiuo metu vos keli likę butai projekte Naujamiestyje laukia naujųjų šeimininkų. Jei abejojate dėl savo sprendimo, ar nežinote, kurį projektą ar butą rinktis, pasikalbėkite su šios srities profesionalais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *