Odos atjauninimas lazeriu

Jei dėl odos senėjimo, spuogų ar per ilgo buvimo saulėje ant veido liko dėmių, randų ar raukšlių, odos atnaujinimas lazeriu gali padėti odai atrodyti jaunesnei ir sveikesnei.

Veido lazerinės procedūros, tokios kaip lazerinis odos atjauninimas, tiksliai pašalina pažeistą odą sluoksnis po sluoksnio. Naujos odos ląstelės, susidarančios gijimo metu, suteikia odai stangresnį, jauniau atrodantį paviršių. Procedūra gali būti atliekama atskirai arba su kitomis veido kosmetinėmis operacijomis.

Pasiruošimas procedūrai

Pradėkite nuo konsultacijos su plastikos chirurgu arba dermatologu, kad išsiaiškintumėte, ar jums galima atlikti šią procedūrą.

Pasakykite gydytojui, jei aplink burną atsiranda pūslelių. Odos atjauninimas lazeriu gali sukelti odos bėrimus žmonėms, kuriems didele alergijos rizika.

Jei nuspręsite atlikti odos atjauninimą lazeriu, gydytojas paprašys 10 dienų prieš operaciją nevartoti jokių vaistų ar papildų, tokių kaip aspirinas, ibuprofenas ar vitaminas E, kurie gali turėti įtakos kraujo krešėjimui.

Jei rūkote, turėtumėte nustoti tai daryti dvi savaites prieš ir po procedūros. Rūkymas gali pailginti gijimą.

Gydytojas gali iš anksto paskirti antibiotikų, kad išvengtų bakterinių infekcijų, bei antivirusinių vaistų, jei esate linkęs į herpės viruso sukeliamą pūslelinę.

Ko tikėtis procedūros metu ir po jos

Procedūrą atlieka plastikos chirurgas arba dermatologas. Gydytojas gali gydyti raukšles aplink akis, burną ar kaktą atskirai arba gydyti visą veidą. Mažiems plotams gydytojas nujautrins gydomas vietas vietiniu anestetiku. Jei gydomas visas veidas, gali prireikti bendrosios anestezijos.

Atskirų veido dalių gydymas trunka apie 30 – 45 minutes. Viso veido procedūra trunka iki dviejų valandų.

Po lazerio procedūros gydytojas aptvarstys paveiktas vietas. Po 24 valandų turėsite išvalyti paveiktas vietas antiseptiku keturis ar penkis kartus per dieną ir tada patepti specialiu tepalu, pvz., vazelinu, kad nesusidarytų šašai.

Patinimas po lazerinės dermatologijos procedūros yra normalus reiškinys. Gydytojas gali skirti vaistų, kad pašalintų patinimą aplink akis. Miegojimas ant aukštesnės pagalvės naktį taip pat gali sumažinti patinimą.

Praėjus 12 – 72 valandoms po procedūros galite jausti niežulį ar perštėjimą. Praėjus penkioms ar septynioms dienoms, jūsų oda išsausės ir nusilups.

Priklausomai nuo gydymo apimties, gijimas paprastai trunka 10 – 20 dienų. Kai oda sugis, galite naudoti makiažą be aliejaus, kad sumažintumėte paraudimą, kuris paprastai išnyksta per du ar tris mėnesius.

Taip pat tikriausiai pastebėsite, kad po operacijos jūsų oda kurį laiką taps šviesesnė. Ypač svarbu naudoti „plataus spektro“ apsaugos priemones nuo saulės, kurios apsaugo nuo ultravioletinių B ir ultravioletinių A spindulių. Rinkdamiesi kremą nuo saulės, ieškokite specialiai veidui skirto kremo, kuriame yra 7% (ar daugiau) cinko oksido, o apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) yra 30 ar didesnis. Ribokite laiką, praleistą saulėje, ypač nuo 10 iki 14 val., ir dėvėkite apsauginius drabužius, pvz., marškinius ilgomis rankovėmis. Apsauginį kremą nuo saulės naudokite kas dvi valandas, kai esate lauke.

Taip pat svarbu, kad jūsų nauja oda būtų gerai drėkinama. Jei iki procedūros naudojote vitamino A arba glikolio rūgšties produktus, turėtumėte juos vėl pradėti naudoti maždaug po šešių savaičių arba tada, kai gydytojas pasakys.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *