Saugos patarimai, dirbantiems su pjūklu

Pavasarį vis daugiau žmonių žvalgosi naujos technikos ir įrankių, su kuriais galėtų tvarkyti savo kiemus. Gal ir jūs užsukate į https://parkutechnika.lt ir pasidairote naujo pjūklo. Jeigu planuojate pirkti jį arba naudoti seną, kasmet, o gal ir kasdien pasikartokite ir pjūklo naudojimo saugumo patarimus.

Pirkite gerą pjūklą

Visų pirma – būkite tikrai atsargūs ir pirkite gerą naują pjūklą. Senas pjuklas yra mažiau prognozuojamas. Nėra komforto dirbti su gendančiu daiktu, tačiau taip pat ir gali būti nesaugu. Grandinė gali nuslysti ir įpjauti kūną. Gali būti neteisingas pjovimas, kreivas, dėl to neprognozuojamai sklisti skiedros. Pjuklas turi būti patikimos firmos, geras, naujas ir toks, kokiu tikrai džiaugsitės ir pasitikėsite.

Naudokite specialias pirštines

Profesionali sodo technikaNepamirškite pjaunant užsidėti specialias neperpjaunamas pirštines. Nuslydus grandinei dažnai susižeidžiama rankos. Ko jau ko, bet netekti piršto ar įsipjauti riešų jūs tikrai nenorėtumėte. Tad pirkdami pjūklą, įvertinkite ir tai, kad reikėtų bent minimalų biudžetą paskirti ir apsauginėms, neperpjaunamoms pirštinėms.

Vilkėkite neperpjaunamas kelnes

Kas dar labai svarbu – tai neperpjaunamos kelnės. Kojos visada yra rizikos zonoje, kadangi pjūklui krentant ar nuslydus grandinei, visos pavojingos dalys ir pavojingi pjaunantys judesiai, eina žemyn. Labai dažnai taip susižalojamos kojos.

Avėkite apsaugančius batus

Apsauginiai batai yra neperpjaunami ir priekyje turi metalines konstrukcijas, apsaugančias nuo smūgių. Tokius darbo batus jums reikėtų turėti bet kuriuo atveju, jeigu dažnai tenka dirbti tokius vyriškus darbus. Juk bet kada galite ant kojos užsimesti sunkų dalyką, kuris vėliau sutraiškytų pirštus. Pjūklas, žinoma, gali pjauti, tačiau taip pat gali ir tiesiog kristi bei stipriai sumušti, sulaužyti kaulelius. Tad būtinai turėkite specialius apsauginius darbo batus.

Dirbkite tam fiziškai pasiruošę

Tik būdami tikrai gerai pasiruošę fiziškai, galėsite dirbti. Tai reiškia – turite būti nenusilpę, budrūs. Juk darbas su pjūklu – tai ne toks, kurį galėtumėte daryti apsnūdę. Turite apie viską galvoti rimtai ir dirbti tam fiziškai gerai pasiruošę. Pavalgykite, atsigerkite ir būtinai išsimiegokite. Nemigos sukeltas nuovargis pats pavojingiausias, nes tuomet viską matome kaip per sapną, per rūką, ir tikrai galime ir neįvertinti itin sudėtingų situacijų. Taigi, stenkitės saugoti save. Niekada nepjaukite, būdami neblaivūs – tai labai svarbu. Daug dalykų negalima daryti, esant neblaiviam, o ypač tokių, kuriems reikia didelio budrumo, atidumo. Taigi, būkite tais budriais žmonėmis, kurie saugo save ir žino, kada gali dirbti su pjuklu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *