Veterinarijos klinika apie teisingą gyvūnų mitybą

Kiekvienas šeimininkas nori, kad jo gyvūnas būtų žvalus, sveikas ir energingas. Vienas svarbiausių kriterijų – tinkama gyvūno mityba. Deja, itin gausioje ėdalo pasiūloje ir visuomenėje sklandant įvairiems mitams, sunku pasirinkti teisingą mitybos racioną. Visais atvejais rekomenduojame pasitarti su kvalifikuotais veterinarais, pvz., ilgametę patirtį sukaupusi Jakovo veterinarijos klinika įvertins individualią gyvūno sveikatos būklę, kad padėtų sudaryti konkrečiai jūsų gyvūnui tinkantį mitybos planą ir parinkti tinkamiausios sudėties ėdalą.

Rinkitės kokybišką ėdalą

Jakovas ir veterinarijaŠiandien galima rinktis iš itin plačios ėdalų šunims ir katėms pasiūlos, kas kartais sukelia daugiau sunkumų, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio – kaip nepasiklysti prekių gausoje? Reikia žinoti, kad nėra vieno geriausio pašaro augintiniams, tinkančio visiems ir visais atvejais. Renkantis ėdalą būtina atsižvelgti į pašaro sudėtį, kokybę, gamintoją, pašaro klasę, augintinio veislę, svorį, sveikatos būklę, fizinį aktyvumą, amžių. Kitaip sakant, tinkamam prekės pasirinkimui reikia įvertinti gana daug atskirų kriterijų, todėl tai, kas tinka vienam augintiniui, gali visiškai netikti kitam. Net ir dviems tos pačios veislės ir amžiaus augintiniams tas pats ėdalas gali paprasčiausiai netikti.

Kitas dažnas klausimas veterinarams – kas geriau: sausas ėdalas ar drėgni konservai? Veterinarijos klinika teigia, kad nereikėtų gyvūno šerti vien drėgnu arba vien sausu ėdalu. Nei vienas jų nėra visavertis pašaras gyvūnui. Be to, jei augintinį šersite vien lengvai kramtomu maistu, t. y. vien konservais, neišvengsite rimtų dantų problemų. Kitaip sakant, optimalus sprendimas – maistą maišyti, nesirenkant vien sauso ar vien drėgno pašaro, tačiau pagrindinę augintinio raciono dalį turėtų sudaryti sausas ėdalas.

Nešerkite augintinio nuo stalo, stebėkite gyvūno išvaizdą ir elgesį

Būkite atsargūs augintiniui duodami žmogaus valgomo maisto. Kartais iš itin didelės meilės augintiniui ar žinių trūkumo šeimininkai šuniui ar katei duoda likučių nuo stalo, tačiau taip galima pridaryti daugiau bėdos, nei manote. Daugelis žmogaus vartojamų produktų gali būti pavojingi mūsų augintiniams, pvz., vynuogės, kava, svogūnai, česnakai ir pan. Nemaža dalis produktų gyvūnams gali sukelti vėmimą, viduriavimą ar net rimtesnių sveikatos problemų. Apskritai, reikėtų nepamiršti auksinės taisyklės, kad gyvūnui skirtas aukštos kokybės pašaras visuomet bus geresnis pasirinkimas nei „naminis“ maistas.

Jei gyvūnas yra maitinamas tinkamai, jei jo mityba yra pilnavertė, apie tai liudys bendra augintinio išvaizda. Sveiko augintinio kailis yra tvirtas, blizgantis, lygus, pats gyvūnas yra energingas, žaismingas, ėdrus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *