Dantų implantavimas: kaip tai vyksta?

Nors dantų atkūrimo būdų šiuo metu yra ne taip ir mažai, tačiau tuomet, jei pacientas yra praradęs vieną dantį ar daugiau dantų, geriausiu sprendimu gali būti dantų implantavimas, kuris yra efektyvus ir ilgaamžis sprendimas. Palanku tai, kad dantų implantai tarnauja maždaug kelis dešimtmečius, tad toks dantų atkūrimo būdas yra tikrai patikimas. Implantai laikosi labai stabiliai, tad užtikrinama visavertė kramtymo funkcija, nejaučiamas diskomfortas kalbant, ir t.t. Taigi, ši pasirinkimo galimybė iš tiesų gali būti pačia geriausia, kada siekiama kokybiško dantų atstatymo.

Kas yra dantų implantai?

Dantų implantas – tai specialus kauliniame audinyje tvirtinamas sraigtas, kuris atstoja danties šaknį. Dėl puikaus suaugimo su kaulu dažniausiai yra naudojami titaniniai implantai, kuriuos organizmas puikiai toleruoja, ir užtikrina pakankamai greitą gijimo procesą. Ant dantų implantų yra tvirtinami specialūs protezai, kurie atrodo labai natūraliai ir nieku nesiskiria nuo natūralių dantų.

Kaip vyksta dantų implantavimas?

  • Kaip ir kitos odontologinės procedūros, dantų implantavimas pradedamas nuo konsultacijos, kurios metu numatoma, ar pacientui gali būti implantuojami dantys, ar reikės papildomų procedūrų, tokių kaip sinusų pakėlimas, arba kaulinio audinio prauginimas;
  • Implantavimo metu į kaulinį audinį įgręžiamas sraigtas ir paliekamas gyti. Gijimo procesas gali trukti nuo kelių mėnesių iki pusės metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, ant implanto gali būti tvirtinamas dirbtinis dantis (vainikėlis).

Kokius protezus pasirinkti?

Ant dantų implantų tvirtinami protezai gali būti pagaminti iš cirkonio ar metalo keramikos. Tuo atveju, jei implantuojami krūminiai dantys, galima pasirinkti pigesnį sprendimą – iš metalo keramikos pagamintus protezus. Tokie dantų protezai yra tokie pat tvirti, kaip ir pagaminti iš cirkonio keramikos, tačiau jie turi ir tam tikrų trūkumų. Vienas jų yra tai, kad šie protezai yra nepralaidūs šviesai, tad tuomet, jei bus protezuojami priekiniai dantys, jie neatrodys labai natūraliai. Be to, kartais pacientai skundžiasi nemaloniu metalo skoniu burnoje, metalas kartais sukelia alergiją. Tuo atveju, jei protezuojami priekiniai dantys, geriausia rinktis cirkonio keramikos protezus, nes jie yra pralaidūs šviesai, ir atrodo kur kas natūraliau. Šių protezų kaina yra didesnė, tačiau uos organizmas puikiai toleruoja, ir nepasireiškia jokio šalutinio efekto.

Dantų implantų priežiūra

Gali būti užtikrinti, kad dantų implantavimas nepakeis jūsų burnos higienos įpročių, nes šių dirbtinių dantų priežiūra turi būti praktiškai tokia pati, kaip ir natūralių dantų. Jei norite užtikrinti dar kruopštesnę dirbtinių dantų priežiūrą, tokiu atveju naudokite vieno danties šepetėlį, kuris padės užtikrinti dar efektyvesnį dantų valymą. Svarbu nepamiršti kartą per pusę metų atlikti burnos higieną odontologo kabinete, tačiau higienistą visada rekomenduojama įspėti, kad turite implantuotų dantų. Jei dantų implantai bus tinkamai prižiūrimi, galite būti užtikrinti, kad jie tarnaus daugybę metų.

Daugiau apie dantų implantus Klaipėdoje skaitykite Klaipedosoc.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *